Plánujete sťahovanie? Uľahčí Vám to naše sady
Aby sa známe príslovie „Lepšie vyhorieť, než sa sťahovať“ netýkalo práve vás, tvoríme pre vás praktické sady obalových materiálov potrebných pre komfortné a bezpečné sťahovanie. Pozostávajú z pevných päťvrstvových krabíc s výrezmi na ruky, bublinkovej fólie na rolke, 250 mm širokej stretch fólie, lepiacich pások vhodných na krabice aj igelit, pevných vriec s objemom 120 l, popisovačov a rezacieho nožíka.
Sťahovacie sady obsahujú rôzne počty tohto sťahovacieho materiálu, takže či už sa sťahujete z jednoizbového bytu alebo dvojgeneračnej vily, z našej ponuky si určite vyberiete. Aktuálny prehľad sťahovacích balíčkov nájdete v sekcii Sady na sťahovanie
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
A tu máme pre Vás pár tipov, ako sťahovanie prežiť bez úhony:
⇒ Pripravte sa na sťahovanie s predstihom. Termín sťahovania si stanovte aspoň mesiac vopred. Zarezervujte si dostatočne veľké auto, a dohovorte sa ľuďmi, ktorí Vám so sťahovaním pomôžu. Vyberte si zodpovedajúcu sadu obalových materiálov na sťahovanie, a objednajte si ju aspoň 4 pracovné dni pred samotným sťahovaním.
⇒ Nábytok, elektroniku a ďalšie vybavenie, ktoré vyžaduje demontáž si najskôr vyfoťte a popíšte - uľahčí Vám to prácu pri následnej montáži. Nábytok potom rozmontujte do rozmerov vhodných na manipuláciu. Jednotlivé diely zabaľte do bublinkovej fólie a stretch fólie a popíšte obal popisovačom. Elektroniku zabaľte obzvlášť starostlivo, aby ste zabránili škrabancom a ťukancom. Nezabudnite tiež vypustiť prebytočnú vodu z kávovaru, odmraziť mrazničku, zabaliť sklenené police zvlášť atď.
⇒ Zbavte sa zbytočností. Sťahovanie je ideálnou príležitosťou na vytriedenie nepotrebných vecí či už formou predaja, darovania na charitu alebo ich vhodnou recykláciou.
⇒ Vyhraďte si na sťahované veci jeden priestor, ideálne miestnosť, aby ste predišli chaosu a mohli si balené veci postupne a systematicky usporiadať.
⇒ Na balenie ťažších vecí, ako sú napríklad knihy alebo sklo, použite radšej viac krabíc. Jednak tým pošetríte sily na sťahovanie chladničky, práčky, gauča a iných rozmerných predmetov, ale tiež predídete riziku pretrhnutia preťažených krabíc. Pri lepení krabíc použite viac pruhov lepiacej pásky na zlepenie dna krabíc, aby nedošlo pri manipulácii k vysypaniu obsahu.
⇒ Popisujte a označte. Všetky krabice a vrecia si popíšte nielen podľa obsahu, ale aj miestností, kam sú určené. Na krabice s krehkými predmetmi využite lepiacu pásku s nápisom „krehké“.
⇒ Veci, ktoré budete potrebovať ihneď po nasťahovaní zabaľte zvlášť a dajte bokom. Sťahovať by ste ich mali ako posledné, aby boli s poslednou vykládkou ihneď po ruke.
⇒ Veľké a ťažké veci nakladajte ako prvé. Menšie krabice s nerozbitnými vecami, vrecia a tašky s mäkkými predmetmi použite na vyplnenie prázdnych priestorov v aute. Krehké a ľahké veci naložte nakoniec.
⇒ Na sťahovací Deň D sa riadne psychicky i fyzicky pripravte. Vezmite si voľno v práci, rozcvičte sa, dajte si poriadne raňajky a pamätajte na pitný režim. A tiež pamätajte, že s úsmevom ide všetko lepšie 😊
Ďalšie rady a tipy nájdete v predchádzajúcom článku „Ako na sťahovanie svojpomocne...“